Dovolená Kefalonia 2017

Kefalonie, Keffalénie nebo Cephalonia – to vše jsou názvy největšího ostrova Jónského souostroví, jehož jméno znamenající v překladu „hlava“ (řecky"kefali"). Může naznačovat také jeho prioritní postavení mezi ostatními Jónskými ostrovy již v dávné minulosti. Jiná verze vztahuje název ostrova k mýtickému hrdinovi a králi Kefalovi nebo k rodné zemi starověkých obyvatel zvaných Kefalliniané. Ať je tomu tak či onak, Kefalonia je ostrov plný kontrastů a překvapení. Mírumilovné pláže a zátoky střídá drsné pobřeží ostře vyříznuté rovnou do moře. Jinde pohoří Ainos, pokryté zejména unikátními „černými“ smrky, šlechetně poskytujícími svůj stín, vytváří jedinečnou různorodost ostrovní krajiny. Kefalonia je pohádkový ostrov s dračími jeskyněmi, jeskyněmi, kde přebývají nymfy, opuštěnými hrady, pod zemí mizející vodou a znovu se objevující na druhém konci ostrova. Najdete tu divoké, v horách volně žijící koně, a při troše štěstí můžete zahlédnout mořskou želvu Caretta caretta či v jeskyních na severním pobřeží žijícího středomořského tuleně Monachus monachus. Můžete se tu setkat s ještě podivnějšími tvory, třeba s posvátnými hady s černým křížkem na hlavičce, které obyvatelé uctívají jako ochránce ostrova, nebo s kozami se zlatými či stříbrnými zuby. Cesta na Kefalonii je příležitostí být na výletě do snů, do kouzelného, vzdáleného světa. Cesta, která podněcuje vzrušení romantiků a probouzí smysly snílků. Učarovala i tomu snad největšímu z romantiků, jakým bezesporu byl básník George Gordon Byron.

Charakteristika ostrova:

 • pro všechny věkové kategorie
 • pro milovníky lenošení na pláži a koupání v průzračně čistém moři
 • pro romantiky, milovníky hor a divoké přírody
 • velký ostrov s nepříliš masovou turistikou
 • ostrov oblíbený básníky a filmaři
 • Myrtos, Antisamos – jedny z nejbáječnějších pláží v Řecku
 • podivuhodné výtvory přírody

Zajímavé odkazy ke Kefalonii
www.greeka.com/i­onian/kefalonia
www.kefalonia-greece.biz
www.kefalonia­island.gr
www.kefalonia­byanna.com
www.gentilini.gr www.gentilini.gr
www.robola.gr
www.kefaloniaairport.info
www.kefaloniaisland.org
www.agni.gr/…travel_guide
www.ionian-cruises.com/kefalonia.htm
www.travel-to-kefalonia.com
www.kefaloniaisland.org/…ogarati-cave


KEFALONIA – Základní informace:

 • Řecký název: Kefali
 • Hlavní město: Argostoli
 • Rozloha: 688 km2
 • Počet obyvatel: cca 40 000
 • Nejvyšší vrchol: Mega Soros – 1600 m n.m.
 • Doba letu z Prahy: 2 hodiny 15 minut


LETOVISKA NA KEFALONII


 • SKALA

Atraktivní přímořské středisko postavené po zemětřesení v roce 1953. Podél celé Skaly se táhne dlouhá písčitá pláž, v blízkosti pak jsou početné malé zátočiny. Z pobřeží je možné vidět Zakynthos nebo záliv Patras. Skala je obklopena borovými háji, které ji oddělují od pláže, dále bouganviliemi a nádherně vonícími jasmíny. Nedaleko vesnice jsou pozůstatky římské vily s dobře zachovalou mozaikou z 3. stol., další památkou po Římanech je pravděpodobně Apollonův chrám, asi 2 km od Skaly. V létě je Skala velmi živým, kosmopolitním centrem zábavy a vodních radovánek.

Více o letovisku zde

 • LOURDAS

Letovisko Lourdas je velice klidné, silnička od pláže se klikatí do kopce směrem k hlavní silnici spojující hlavní město s dalšími letovisky podél pobřeží. Nad vesničkou se tyčí vysoké kopce, pláž je zde rozlehlá, oblázkovo-písčitá, s pozvolným vstupem do vody, v létě velmi oblíbená. Pláž je na některých místech organizovaná, lehátka a slunečníky jsou za poplatek, jinde přírodní. Podél pláže je několik taveren a restaurací. Lourdas nabízíme těm, kdo touží po klidu a krásné přírodě, je to tiché místo i v plné sezóně. K objevování ostrova, dalších letovisek a pláží vřele doporučujeme pronájem auta alespoň na 2–3 dny.

Více o letovisku zde
 • LIXOURI-XI

Lixouri je správním centrem severozápadního výběžku Paliki a je druhým největším městem ostrova. Leží naproti hlavnímu městu Argostoli. K dopravě na poloostrov Paliki se nejčastěji využívá trajekt, který vyplouvá každou půl hodinu z Argostoli a pluje do Lixouri. V této oblasti je písek na plážích zbarvený dočervena, vstup do moře je pozvolný a mělký. Lixouri je klidnější letovisko, nenabízí příliš pro bujarý noční život. Zdejší restaurace a taverny nabízí zejména lahůdky z ryb a mořských plodů.

Více o letovisku zde

Videogalerie


Zpět na zájezdy z této destinace

Sdílejte své zážitky

Dovolená Kefalonia 2017

Dovolená s CK VTT CK VTT Další informace
logo vtt  
Zavřít oknoDOPRODEJ ZÁJEZDŮ SEZÓNY 2017

Přehled LAST MINUTE naleznete zde http://www.vtt.cz/…-stazeni.pdf

DOPORUČUJEME

RHODOS – 30.09. – 11.10. – 12 denní zájezd s 1 celodenním výletem v ceně

KYPR – 26.10. – 02.11.2017 – 8 denní zájezd s 1 celodenním výletem v ceně


TOPlist